Peja fiton ndeshjen me shumë rrëmujë

Basketboll

Peja fiton ndeshjen me shumë rrëmujë

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:45
Peja fiton ndeshjen me shumë rrëmujë

Peja e ka fituar ndeshjen e tensionuar ndaj Trepçës. Pas rifillimit, Arian Qallaku realizoi për tri pikë dhe kështu Peja fitoi me shifrat 71:66.

Tani seria gjysmëfinale e plejofit është 2:1 në të mirë të Trepçës. Ndeshja e ardhshme luhet në mesjavë, sërish në Pejë.

U ndërpre  ndeshja për disa minuta mes Pejës dhe Trepçës, pasi ekipi mitrovicas është larguar nga palestra “Karagaçi”.

Mitrovicasit janë duke u ankuar për siguri dhe kjo është arsyeja e largimit të ekipit.

Deri te kjo situatë erdhi pasi një tifoz hyri në parket dhe e goditi pas koke basketbollistin mitrovicas, Rodney Purvis.

Pas kësaj eskaloi e gjithë situata, teksa kishte përplasje edhe mes tifozëve.

Peja dhe Trepça ishin duke e zhvilluar ndeshjen e tretë gjysmëfinale në kuadër të fazës së “Play-Off”-it. Megjithatë u kthyen në parket.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat