Pas shumë dyshimeve e polemikave, sot zhvillohet ndeshja e katërt mes Pejës dhe Trepçës

Basketboll

Pas shumë dyshimeve e polemikave, sot zhvillohet ndeshja e katërt mes Pejës dhe Trepçës

Më: 19 maj 2022 Në ora: 08:31
Foto ilustrim

Sot, me fillim nga ora 20:30 zhvillohet ndeshja e katërt finale mes Pejës dhe Trepçës. Mitrovicasit janë duke udhëhequr 2:1 me seri të ndeshjeve, ndërsa skuadra që shënon tri fitore kualifikohet në finale, ku e pret Golden Eagle Ylli.

Ndeshjet gjysmëfinale mes dy skuadrave me traditë në basketbollin e Kosovës kanë qenë shumë interesante, ku në tri ndeshjet fitore shënuan vendasit. Në dy takimet e para, fituan mitrovicasit, 75:68 dhe 107:105, që u përcaktua pas dy vazhdimeve. 

Përballjen e fundit e fituan pejanët 72:66, që ishte shumë interesante dhe me rikthime. 

Takimi i së enjtes pritet gjithashtu të jetë interesant, me verdhezinjtë, që do të mundohen të barazojnë serinë gjysmëfinale në 2:2 dhe mitrovicasit që duan të kualifikuan në finale pas një dekade.

Zhvillimi i kësaj ndeshje ishte vënë në pikëpyetje pasi drejtuesit e Pejës ishin ndarë të pakënaqur më vendimin e FBK-së për ta dënuar këtë skuadër pas incidenteve që ndodhën në parket në ndeshjen e fundit, por pas ankesës së tyre, Komisioni i Garave vendosi që të lejonte praninë e tifozëve për ndeshjen e sitmë në tribuna.

Lajmin të mërkurën në mbrëmje e konfirmoi drejtori sportiv i Pejës Arber Elshani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat