Miami tregon forcën

Basketboll

Miami tregon forcën

Më: 22 maj 2022 Në ora: 14:51
Miami tregon forcën

Miami ka marrë sërish kryesimin ndaj Boston në finalet play off në Konferencën e Lindjes, pas fitores 109-103 arritur sot në sfidën e tretë mes dy ekipeve. Boston nuk përfitoi nga fakti se luante në shtëpinë e tij, duke bërë mjaft gabime në fund.

Edhe pse zhgënjeu Butler (vetëm 8 pikë), ai që udhëhoqi Miamin drejt fitores ishte Adebayo, autor i 31 pikëve e 10 rebound. Për Celtics u dalluan Brown me 40 pikë e Horford me 20 pikë e 10 rebound, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen.

Konferenca e Lindjes-Finale play off

Miami – Boston, 109-103 (2-1)

Konferenca e Perëndimit-Finale play-iff

Golden State – Dallas, (2-0)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat