Klubet e basketbolli në Kosovë iu kthehen garave evropiane!?

Basketboll

Klubet e basketbolli në Kosovë iu kthehen garave evropiane!?

Nga: K.G.. Më: 17 qershor 2022 Në ora: 12:24
Golden Eagle Ylli

Klubet e basketbollit në Kosovë iu kthehen kupat evropiane?

Merret vesh se në edicionin  2022-2023 do të garojnë në garat evropiane edhe pse ende nuk dihet me sa klube.

Nga ana tjetër,  Basketball Champions League fton kampionin e Kosovës që të aplikojë për të garuar!

“Basketball Champions League fton skuadrën kampione të Kosovës për të aplikuar për pjesëmarrje në raundin kualifikues

 Basketball Champions League nëpërmjet Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) e ka ftuar skuadrën kampione të Kosovës (Art Motion Superliga 2021/22), KB Golden Eagle Ylli për të aplikuar për pjesëmarrje në raundin kualifikues të kësaj gare për edicionin 2022/23”, njoftohet në faqen e FBK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat