Trepça synon përforcimin e radhës

Basketboll

Trepça synon përforcimin e radhës

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 19:00
Trepça synon përforcimin e radhës

Skuadra e Trepçës e ka filluar në mënyrë fantastike tregun e transferimeve në elitën e basketbollit të Kosovës.

Minatorët të cilët vitin e kaluar arritën në tre finale, por triumfuan vetëm në ‘Final 8’, duke mposhtur Pejën dhe Bashkimin, janë duke u bërë gati maksimalisht për edicionin 2022/23.

Trepça e cila dje zyrtarizoi Erjon Kastratin, nuk e ka ndërmend të ndalet, skuadra nga Minatori është vetëm çështje kohe kur do të prezantojnë super basketbollistin Mikaile Tmusic.

Tmusic ishte pjesë e Yllit, duke qenë një nga lojtarët kryesor të skuadrës nga Suhareka, por që tani e tutje do të jetë pjesë e mitrovicasve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat