​Eurobasket/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen Danimarkë-Kosovë

Basketboll

​Eurobasket/ Dalin në shitje biletat për ndeshjen Danimarkë-Kosovë

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 09:24
Foto ilustrim

Kosova më 30 qershor luan ndeshjen në udhëtim ndaj Danimarkës e cila zhvillohet në kuadër të FIBA EuroBasket Pre- Qualifiers.

Ndeshja Danimarkë-Kosovë do të zhvillohet më 30 Qershor (e enjte) nga ora 19:00 në qytetin Naestved.

Palestra ka kapacitet prej 3 mijë ulëseve. Federata Daneze e Basketbollit ka njoftuar se biletat janë në shitje, derisa një numër janë të rezervuar për tifozët e Kosovës.

Dardanët kanë mbështetur basketbollistët e Kosovës në çdo ndeshje dhe kështu pritet të jetë edhe të enjten mbrëma.

Për shqiptarët që jetojnë në Danimarkë, kjo është një mundësi e mirë që t’i shohin nga afër lojtarët e Kosovës dhe t’i përkrahin maksimalisht, pasi kanë shumë nevojë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat