Dita e Kosovës!

Basketboll

Dita e Kosovës!

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 12:14
Ilustrim

Dita e Kosovës!

Vashat e Kosovës sot do të kenë ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian për Shtetet e Vogla, që mbahet në Qipro.

Sfida e parë është ndaj Maltës nga ora 17:30. Pas Maltës, Dardanet do të përballen me Andorrën, Qipron dhe Norvegjinë. Kampionati do të zgjatë deri më 3 korrik.

Ndeshjet mund t’i shikoni në faqen zyrtare të FIBA-s për këtë kampionat dhe në faqen zyrtare në YouTube.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat