Përballja e fundit për Kosovën

Basketboll

Përballja e fundit për Kosovën

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 12:51
Kosova

Kosova A (F) sot do të zhvillojë ndeshjen e fundit për Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që po zhvillohet në Qipro.

Basketbollistet e Kosovës nga ora 15:00 do të ndeshen me Norvegjinë.

Vashat e Kosovës kanë një fitore (ndaj Andorrës) dhe dy humbje, nga Malta dhe Qipro, kurse Norvegjia ka një fitore dhe një humbje.

Qipro dhe Malta deri më tani kanë nga dy fitore, kurse Andorra ka tri humbje. Ky kampionat përfundon të dielën (nesër), ku do të vendoset përfundimisht renditja e grupit.

Kjo është hera e dytë që Kosova po luan në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla. Edicionin e kaluar ishte renditur në vendin e tretë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat