Reali largon trajnerin

Basketboll

Reali largon trajnerin

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 11:49
Pablo Laso

Trajneri legjendar spanjoll Pablo Laso u shkarkua nga klubi i basketbollit Real Madridi, i cili tha se nuk mund të vazhdonte bashkëpunimin me strategun, për shkak të problemeve shëndetësore, por deklarata e një kardiologu bëri furtunë në Spanjë.

Laso pësoi infarkt dhe përfundoi në spital, më pas në vend të tij u ul asistenti Zhesus Mateo, i cili do të marrë zyrtarisht ekipin e parë dhe “Marca” spanjolle publikoi deklaratën e kardiologut pas kontrollit të fundit dy orë para njoftimi i “Mbretërve”.

“Ju jeni në gjendje të shkëlqyer dhe mund ta stërvitni ekipin”, tha kardiologu i Lasos për gazetën spanjolle “Marca”.

Gjigantët spanjollë kanë raportuar më parë se ishin konsultuar me ekspertë, por njëri prej tyre nuk ishte mjeku që kujdesej për shëndetin e Lasos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat