Janjeva vazhdon me Prishtinën

Basketboll

Janjeva vazhdon me Prishtinën

Më: 29 korrik 2022 Në ora: 16:16
Janjeva vazhdon me Prishtinën

Klubi më i trofeshëm në Kosovë, Sigal Prishtina, si gjithmonë synon titullin dhe Kupën e Kosovës.

Prishtinasit vazhdojnë me kapitenin Muhamedali Janjeva. 

“Kapiteni prishtinas Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetin e basketbollit. Pas një viti me përvojën e kapitenit, ai vendosi të vazhdojë me skuadrën tonë. 

Mujën e njohim për karakterin luftarak dhe për motivin që i jep skuadrës. 

Janjeva nuk është i vetmi që do zyrtarizohet nga lojtarët vendor nga sezoni i kaluar, ditëve në vijim do të njoftoheni me vazhdimet e radhës të kontratave dhe nënshkrime të reja me lojtarë vendorë”, njofton KB Sigal Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat