Durant: Duhet të largohet trajneri

Basketboll

Durant: Duhet të largohet trajneri

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 18:33
Durant

Një prej basketbollistëve më të mirë të Bruklin Nets, Kevin Durant aktualisht nuk është i kënaqur me trajnerin Stiv Nesh, andaj i ka dhënë ultimatum drejtuesve të klubit.

Durant ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të zgjedhin në mes tij dhe trajnerit Stiv Nesh, sepse Durant beson se trajneri Nesh dhe menaxheri i përgjithshëm Xhon Marks, janë fajtorë për rezultatet dhe atmosferën e dobët të klubit.

“Trajnerët kanë mbështetjen time. Ne do të marrim një vendim që është më i miri për Bruklin Nets,” tha mes tjerash pronari i klubit , Xho Tsai.

Kujtojmë se Kevin Durantin janë të interesuara disa skuadra, ndër të cilat janë edhe Bostoni, Feniksi dhe Majami.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat