Arbër Berisha vazhdon me Sigal Prishtinën

Basketboll

Arbër Berisha vazhdon me Sigal Prishtinën

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 22:27
Arbër Berisha vazhdon me Sigal Prishtinën

Sigal Prishtina e ka me gjithë mend për edicionin e ri, synon t’i fitojë të gjitha trofetë e mundshme.

Bardhekaltrit konfirmojnë se i kanë vazhduar kontratën edhe basketbollistit Arbër Berisha.

“Arbëri vazhdon kontratën me klubin tonë edhe për sezonin e ardhshëm. Berisha erdhi në kryeqytet në sezonin e kaluar nga Bornova, Turqi.

Për fat të keq qendra jonë u lëndua në fillim të sezonit duke  e penalizuar për tërë pjesën tjetër të kampionatit. 

Klubi i qëndroi pas Arbërit deri në rehabilitimin e plotë të lëndimit duke ia besuar edhe këtë stinor të tregoj potencialin e tij dhe ndihmoj klubit drejt sukseseve të reja. Arbëri i rikuperuar është i gatshëm për sezonin e ri 2022/23”, njofton KB SIgal Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat