Spaqi, pjesë e Programit “FECC”

Basketboll

Spaqi, pjesë e Programit “FECC”

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 19:09
Spaqi, pjesë e Programit “FECC”

Trajneri i Kosovës U-16, Valentin Spaqi, së fundi ka qenë pjesë e Programit FECC (FIBA Europe Coaching Certificate), që është mbajtur në Izmir të Turqisë.

Spaqi për shtatë me radhë ka pasur mundësi që të punojë me trajnerë të ndryshëm në aspekte të ndryshme.

Mbrojta, sulmi, depërtimi ishin disa nga temat kyçe që u zhvilluan në këtë punëtori. Programi është mbështetur nga Federata e Basketbollit e Kosovës, që ka përzgjedhur Spaqin për këtë program.

Së fundi në programin FECC është certifikuar Gyltekin Selimi, ndërsa më herët edhe trajnerët si Dritëro Sefaja, Edon Godeni, Petrit Zeqiri dhe Ilir Selmani, gjithashtu që ishin nominuar nga FBK-ja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat