​Sigal Prishtina mëson kundërshtarin potencial në FIBA Cup

Basketboll

​Sigal Prishtina mëson kundërshtarin potencial në FIBA Cup

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 09:36
Foto ilustrim

Faza kualifikuese e FIBA Europe Cup 2022/23 do të zhvillohet në formë të turneut. Sigal Prishtina është e vendosur në "Turneun B" ku skuadra CBet Jonava nga Lituania  është zgjedhur nikoqire e turneut.

Turneu do të zhvillohet në datat 27-30 shtator në qytetin e Jonavës, Lituani. Për shkak të paraqitjeve të suksesshme në të kaluarën në Evropë, skuadra jonë pret në gjysmëfinale fituesin e ndeshjes çerekfinale Cedevita Junior - Kalev/Cramo. 

Skuadra tjera pjesëmarrëse në këtë turne janë: CBet Jonava, SCMU Craiova dhe Kapfenberg Bulls.

Nën urdhrat e trajneri Ekrem Memnun lojtarët po përgatiten maksimalisht që suksesi të mos mungoj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat