Dita e Trepçës

Basketboll

Dita e Trepçës

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 12:51
Dita e Trepçës

Sot, Trepça e ka njërën nga ndeshjet më të rëndësishme në vitet e fundit.

Mitrovicasit për herë të parë do të marrin pjesë në kualifikimet e FIBA Europe Cup, ku janë organizator të Grupit A.

Mitrovicasit nga ora 20:00 do të përballen me Gottingen, në çerekfinale, kurse nëse depërtojnë në gjysmëfinale do të ndeshen me Sportingun e Lisbonës.

Takimi i parë çerekfinal është Petrolina AEK-Thor nga ora 17:00. Të mërkurën zhvillohen ndeshjet gjysmëfinale, ndërsa të premten finalja e madhe, ku do të mësohet se, kush do të kualifikohet në grupet e FIBA Europe Cup.

Mitrovicasit shpresojnë që me ndihmën e publikut të zjarrtë do të kenë paraqitje të mirë në garat evropiane, ndërsa interesimi për këtë ngjarje në qytetin e Mitrovicës është i madh.

Kjo është hera e parë që do të zhvillohet një ngjarje e tillë në Mitrovicë dhe kjo është pjesëmarrja e parë e mitrovicasve në FIBA Europe Cup.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat