Dushku: FBK e ka prioritet gjithëpërshirjen në basketboll dhe e vlerëson lartë punën në baza vullnetare

Basketboll

Dushku: FBK e ka prioritet gjithëpërshirjen në basketboll dhe e vlerëson lartë punën në baza vullnetare

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 12:53
Dushku

Sekretarja e Përgjithshme e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Elvira Dushku ishte pjesë e panelit në konferencën "Forumi për Sportin", e cila u mbajt të hënën në hotel "Emerald" në Prishtinë, në kuadër të Javës Evropiane të Sportit 2022, organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK).

Dushku ishte pjesë e panelit me temën: "Përfshirja, motivimi dhe vullnetarizmi tek të rinjtë në aktivitete sportive", ku pati rastin të ndajë me të pranishmit aktivitetet e FBK-së në kuadër të gjithëpërfshirjes dhe në të njëjtën kohë e theksoi rëndësinë e vullnetarëve në aktivitetet e basketbollit, si ato vendore, ashtu edhe ato ndërkombëtare.

Në konferencë morën pjesë nga FBK edhe Menaxheri i Përfaqësueseve të Kosovës, Adriatik Rraci dhe Asistentja Ekzekutive, Rrezarta Kqiku.

Java Evropiane e Sportit 2022, që organizohet nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport, ka nisur më 23 shtator, ndërsa do të vazhdojë deri më 30 shtator.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat