Humbja e dytë për kryeqytetasit

Basketboll

Humbja e dytë për kryeqytetasit

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 19:11
Humbja e dytë për kryeqytetasit

Sigal Prishtina ka pësuar humbjen e dytë në Ligën ENBL. Bardhekaltrit janë mundur në Talin të Estonisë nga Kalev/Cremo me shifrat 50:61 (12:21, 18:9, 10:16, 10:15).

Kalev/Cremo e nisi ndeshjen më mirë me një seri prej 5:13, dhe gjatë gjithë çereku të parë ishin në epërsi, duke e fituar këtë pjesë 12:21. Por kryeqytetasit nuk u dorëzuan dhe u rikthyen shpejt në periudhën e dytë, ku barazoi shifrat në 30:30, sa përfundoi pjesa e parë.

Por, në pjesën e dytë, kundërshtarët e prishtinasve ishin më të mirë dhe triumfuan në fund 50:61. Prishtinasit kanë dy humbje në dy ndeshje, kurse Kalev/Cremo një fitore e një humbje.

Te Prishtina më i dalluari ishte Dustin Thomas me 15 pikë e nëntë kërcime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat