Deklason Orlandon, Antetokounmpo realizon 34 pikë

Basketboll

Deklason Orlandon, Antetokounmpo realizon 34 pikë

Më: 6 dhjetor 2022 Në ora: 11:19
Deklason Orlandon, Antetokounmpo realizon 34 pikë

Millluoki Baks kanë marrë një fitore të radhës në NBA. Baks, i drejtuar nga Xhianis Antetokounmpo, shënoi fitore me rezultatin 109:102, ndaj Orlando Mexhik.

‘Bisha Greke’ shënoi plot 34 pikë për të ndihmuar skuadrën e tij për këtë fitore.

Ai pati edhe 13 kërcime dhe pesë asistime, për një ‘Double-double’. Antetokounmpo u ndihmua nga Bobi Portis me 18 pikë e Holidej me 17 të tjera.

Te skuadra e Orlando Mexhik, Franz Uagneri ishte lojtari më i dalluar, me 25 pikë, derisa mirë bëri edhe Markelle Fultz me 20, aq sa pati edhe Bançero.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat