Superkupa e Kosovës vazhdon sot me dy supersfida

Basketboll

Superkupa e Kosovës vazhdon sot me dy supersfida

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 14:16
Superkupa e Kosovës vazhdon sot me dy supersfida

Superkupa e Kosovës në basketboll, vazhdon sot me dy ndeshje interesante.

Dita e sotme në këtë garë joshëse, nis me dueli Trepça-Rahoveci, ndeshje kjo që straton në orën 17:00.

Të dy skuadra nuk po tregojnë formë të mirë këtë sezon të garave. “Minatorët” pas nismës së mirë, në javët e fundit i bënë disa gabime, por gjithsesi cilësia në ekipin e tyre nuk mungon, prandaj ata, jo vetëm që synojnë fitore në ndeshjen e sotme, por kanë ambicie për shumë më tepër.

Ndërsa, “Vreshtarët” nuk e kanë nisur aspak mirë edicionin e sivjetmë, pasi pas 13 ndeshjeve i kanë vetëm dy fitore. Sidoqoftë, ata synojnë që në turneun e Superkupën e Kosovës të kenë paraqitje sa më të mirë.

Ndeshja tjetër, ajo ndërmjet rivalëve të vjetër, Pejës e Bashkimit, fillon në orën 20:30.

Pejanët mund të shihen si favoritë, së paku duke u bazuar në renditjen në kampionat dhe takimet e drejtpërdrejta, por sigurisht edhe prizrenasit i kanë ambiciet e tyre.

Kujtojmë së garat e Superkupës së Kosovës po zhvillohen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat