Harris i jashtëzakonshëm, MVP i xhiros 20

Basketboll

Harris i jashtëzakonshëm, MVP i xhiros 20

Më: 31 janar 2023 Në ora: 13:38
Harris i jashtëzakonshëm, MVP i xhiros 20

Prince Caffe Superliga po vazhdon të dhurojë shumë sfida interesante.

Basketbollisti më i mirë i kësaj jave ishte Jordan Harris i Vëllaznimit. Ai ndaj Ponte Prizrenit, ndeshje që shkoi në vazhdime kishte 35 pikë, katër kërcime e gjashtë asistime, duke pasur indeksin e ndeshjes 37, apo më të lartin e kësaj xhiro dhe duke u shpallur MVP i javës. Harris realizoi dhjetë trepikësha nga 13 tentime dhe ishte më meritori që kuqezinjtë fituan ndaj prizrenasve.

Top 5

Jordan Harris (Vëllaznimi) 35 pikë, 4 kërcime, 6 asistime

Andrew Gordon (Trepça) 22 pikë, 6 kërcime, 2 asistime

Will Daniels (Trepça) 15 pikë, 9 kërcime, 3 asistime

Daniel Lekndreaj (Bashkimi) 16 pikë, 11 kërcime, 1 asistim

Brooks Debischop (Sigal Prishtina) 12 pikë, 10 kërcime, 4 asistime

Lajmi i plotë në uebfaqen zyrtare të FBK-së

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat