Sfidat e Superligës

Basketboll

Sfidat e Superligës

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 13:23
Sfidat e Superligës

Fundjava do të sjellë ndeshjet e javës së 21-të në Prince Caffe Superligë, apo rrethi i tretë i garave të elitës.

Takimi i parë do të zhvillohet ndërmjet Pejës dhe Rahovecit.

Pejanët kanë pasur një rënie në xhirot e fundit, sidoqoftë, renditen në vendin e tretë me 13 fitore e shtatë humbje, kurse Vreshtarët janë në vendin e fundit me dy fitore e 18 humbje.

Verdhezinjtë shihen favoritë për këtë duel, që është si parapërgatitje para duelit çerekfinal në Final 8 Kupën e Kosovës në basketboll.

Dueli i dytë i ditës së shtunë do të jetë mes Vëllaznimit dhe Trepcës, që po ashtu do të përballen në çerekfinale të Kupës së Kosovës. Kuqezinjtë në elitë kanë tetë fitore e 12 humbje, ndërsa mitrovicasit numërojnë 11 fitore e nëntë humbje.

Të dielën do të zhvillohen dy duele mjaft interesante.

Golden Eagle Ylli që u ndal pas 15 fitoreve radhazi do të përballet me Bashkimin, që ka ngritje të formës, andaj pritet një ballafaqim shumë interesant në Therandë. Therandasit kanë 15 fitore e pesë humbje, ndërsa prizrenasit nëntë fitore e 11 humbje.  

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro është ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Ponte Prizrenit.

Bardhekaltrit kanë 15 fitore e pesë humbje, kurse prizrenasit kanë shtatë fitore e 13 humbje.

Sfida është e rëndësishme për të dy skuadrat, që kanë ambicie të ndryshme në këtë edicion.

Prince Caffe Superliga - Java 21

E shtunë

17:00 Peja - Rahoveci                           

19:00 Vëllaznimi - Trepça                            

E diel

17:00 Golden Eagle Ylli - Bashkimi                        

19:00 Sigal Prishtina - Ponte Prizreni

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat