Lakers bien

Basketboll

Lakers bien

Më: 5 shkurt 2023 Në ora: 13:24
Lakers bien

James shënoi 27 pikë duke shkurtuar vetëm në 36 pikë distancën që e ndan me pikëshënuesin më të mirë të të gjitha kohërave në NBA, Kareem Adbul-Jabbar.

Kjo ishte e vetmja notë pozitive e mbrëmjes për Lakers, të cilët u mundën nga Pelicans në një duel mjaft të luftuar.

Nets morën një fitore të vlefshme përballë Uashington Wizards edhe pse mungonte Irving.

Ky i fundit, u deklarua i dëmtuar, por duket se është më pranë se kurrë largimit nga Bruklini pasi prej katër ditësh ka kërkuar që të futet në merkato.

Në mungesë të tij heroi i mbrëmjes ishte Cam Thomas, autor i 44 pikëve. Falë tij Nets arritën që të merrnin një fitore të madhe pasi rregjistruan plot 70 pikë në dy periodat e fundit.

Mbrëmë Bucks morën fitoren e shtatë radhazi përballë një formacioni të fortë siç është ai i Heat.

Më i miri për ekipin nga Miluoki ishte 

Giannis Antetokounmpo me 35 pikë, 15 topa në tabelë dhe 11 asist.

Për ekipin e Majemit rënduan shumë mungesat e disa lojtarëve. Për shkak dëmtimesh trajneri Erik Spoelstra kishte vetëm 9 lojtarë në dispozicion.

Mbrëmja ishte e hidhur për kampionët në fuqi, të cilët edhe pse fituan ndaj rivales të Konferencës të Perëndimit, Dallasit, janë në ankth për shkak të dëmtimit që detyroi Curry-n të braktiste parketin para kohe.

Lojtari më i mirë për ekipin nga San Francisko pasi kishte shënuar 21 pikë u detyrua të largohej pasi kishte dhimbje në këmbën e majtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat