Fitojnë Real e Barcelona

Basketboll

Fitojnë Real e Barcelona

Më: 25 mars 2023 Në ora: 13:15
Pamje nga ndeshja Panathinaikos – Barcelona

Pas ndeshjeve të raundit të 30-të të Euroleague në basketboll për meshkuj shkon në 4 numri i skuadrave të kualifikuara për në fazën çerekfinale.

Olympiacos, Real Madrid, Barcelona dhe Monaco kanë prerë një biletë për më tej, ekipe që ndodhen në katër vendet e para.

Olympiacos u mund 9-075 nga Partizan Beograd, por mbron kreun, që tashmë e ndan bashkë me real Madrid. Madrilenët fituan 96-79 në fushën e Virtus Bolonja.

Fiton edhe Barcelona, që mundi 88-74 Panathinaikos jashtë fushe, ndërsa Monaco mposhti 90-79 Valencia Basket.

Euroleague – Raundi i 30-të

Crvena Zvezda – Baskonia Gasteiz, 74-63

Panathinaikos – Barcelona, 74-88

Villeurbanne – Maccabi Tel Aviv, 67-85

Alba Berlin – Anadolu Efes, 95-93

Fernerbahce – Zalgiris Kaunas, 87-79

Virtus Bolonja – Real Madrid, 79-96

Monaco – Valencia Basket, 90-79

Partizan Beograd – Olympiacos, 90-75

Armani Milano – Bayern Mynih, 99-74

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat