Denveri e fiton edhe ndeshjen e dytë

Basketboll

Denveri e fiton edhe ndeshjen e dytë

Më: 19 maj 2023 Në ora: 11:35
Pamje nga ndeshja Denver - Los Angeles Lakers

Denveri ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj Los Angeles Lakers.

Nuggets triumfuan 108:103 ndaj Lakersave të LeBron James, duke shkuar në 2:0 me fitore.

Lakers e nisën mirë ndeshjen, duke avancuar me pesë pikë epërsi pas pjesës së parë.

Por, Denver pati paraqitje fantastike në çerekun e fundit duke e përmbysur rezultatin dhe duke e fituar ndeshjen.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat