KOK përgëzon Arben Fetahun: Arritje jo vetëm e basketbollit në Kosovë

Basketboll

KOK përgëzon Arben Fetahun: Arritje jo vetëm e basketbollit në Kosovë

Nga: K.G. Më: 21 maj 2023 Në ora: 00:01
Arben Fetahu

Komiteti Olimpik i Kosovës ka përgëzuar kryetarin e Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu, që është zgjedhur anëtar i Bordit të FIBA Evropës.  

“Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu, është zgjedhur anëtar i Bordit të FIBA Evropës, në Asamblenë e Përgjithshme të mbajtur sot në Mynih të Gjermanisë.

KOK përgëzon Fetahun dhe FBK-në për arritjen, duke konsideruar se emërimi i tij është arritje jo vetëm e basketbollit në Kosovë, por sportit në përgjithësi.

Fetahu është edhe anëtar i komisionit ligjor të KOK-ut dhe FIBA-s.

Krahas rezultateve dhe organizimeve të ngjarjeve të ndryshme ndërkombëtare në vendin tonë, drejtuesit e federatave sportive tani po marrin edhe pozita të larta në federatat ndërkombëtare, pasi vitin e kaluar edhe kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, ishte emëruar anëtar i Bordit të Unionit Evropian të Xhudos (EJU)”, - shkruan në faqen e KOK-ut.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat