Kosova U20 fillon përgatitjet në Gjakovë

Basketboll

Kosova U20 fillon përgatitjet në Gjakovë

Më: 3 qershor 2023 Në ora: 22:30
Kosova U20

Kosova U20 ka filluar fazën e dytë të përgatitjeve në Gjakovë.

Përgatitjet e vashave dardane në këtë fazë do të zgjasin deri më 8 qershor, për të qenë sa më të gatshme për ndeshjet ndërkombëtare, që zhvillohen gjatë verës.

Në fazën e dytë të grumbullimeve u është bashkuar edhe Astera Tuhina, nga e cila pritet shumë në të ardhmen.

Atmosfera ka qenë shumë e mirë në ditën e parë të fazës së dytë, që po udhëhiqet nga përzgjedhësja e kësaj grupmoshe, Shemsije Stublla.

Kosova U20 do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, në Kraiova të Rumanisë nga 28 korriku deri më 6 gusht.

Dardanet ndodhen në Grupin C me Holandën, Kroacinë dhe Slloveninë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat