12-shet e Kosovës për turneun e YDF-së

Basketboll

12-shet e Kosovës për turneun e YDF-së

Më: 8 qershor 2023 Në ora: 12:08
Lista

FIBA YDF “Youth Development Fund” për U14 për pesë radhazi do të zhvillohet në qytetin e Prizrenit, ku do të marrin pjesë Kosova, Turqia, Rumania, Maqedonia Veriore dhe Bullgaria në të dyja konkurrencat.

Turneu fillon më 8 qershor dhe përfundon më 12, ku çdo ditë zhvillohen nga katër sfida dhe secila sfidohet me njëra-tjetrën.

Para fillimit të turneut trajneri i Kosovës U14 te femrat, Hasani Bytyqi dhe Driton Obërtinca te meshkujt kanë zbuluar 12shen për këtë turne.

Kosova U14 (F)

Alara Perteshi

Bora Mullabazi

Albulena Dakaj

Gerta Hoti

Tiara Shala

Riga Shkodra

Erda Januzi

Luenta Muzliukaj

Era Muzliukaj

Odeta Sejdiu

Tuana Shulemaja

Uma Fetahovic

Trajner Hasan Bytyqi, ndihmëstrajnere: Agnesa Robaj

Kosova U14 (M)

Enes Gashi

Blin Aliu

Lis Mehmeti

Eris Grashtica

Egon Demiri

Unik Ahmeti

Unejs Përgjegjaj

Etik Asllani

Almir Dullovi

Mal Krasniqi

Egzon Fazliu

Erin Kotorri

Trajner: Driton Obërtinca, ndihmëstrajner: Driton Rraci

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat