Orari i Superkupës së Kosovës në basketboll

Basketboll

Orari i Superkupës së Kosovës në basketboll

Më: 11 shtator 2023 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Nga 13 deri më 17 shtator, Palestra “13 Qershori” në Therandë do të jetë arenë e basketbollit.

Nga dita e mërkurë do të fillojnë sfidat çerekfinale, që do të jenë shumë interesante.

Takimi i parë do të jetë ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Istogut, kurse më pas do të përballen Trepça-Bashkimi.

Të enjten priten po ashtu takime interesante, Peja do të ndeshet me Proton Cable Prizrenin, kurse takimi i fundit çerekfinal është mes Golden Eagle Yllit dhe Vëllaznimit.

Të premten do të zhvillohen përballjet gjysmëfinale, ndërsa finalja e madhe të dielën.

Orari

E Mërkurë

17:00 Sigal Prishtina-Istogu (Grupi A)

20:00 Trepça-Bashkimi (Grupi D)

E Enjte

17:00 Peja-Proton Cable Prizreni (Grupi B)

20:00 Golden Eagle Ylli-Vëllaznimi (Grupi C)

E Premte

17:00 Gjysmëfinalja  GR A-D

20:00 Gjysmëfinalja  GR B-C

E diel

17:00 Finalja

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat