​Superkupa e Femrave në basketboll zhvillohet në Prizren

Basketboll

​Superkupa e Femrave në basketboll zhvillohet në Prizren

Më: 28 shtator 2023 Në ora: 13:18
​Superkupa e Femrave

Sot është nënshkruar marrëveshja mes Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe KBF Bashkimit për organizimin e Superkupës së Femrave.

Marrëveshja është nënshkruar nga Menaxheri i Përfaqësueseve të Kosovës, Adriatik Rraci dhe Përfaqësuesi i Klubit të Bashkimit femra, Rrahman Përteshi.

Rraci ka ofruar përkrahjen nga FBK për këtë organizim që të shkojë si është më së miri, ndërsa Përteshi ka premtuar se do të bëjnë çmos, që edhe ky organizim në Prizren të jetë në nivelin më të lartë të mundshëm.

Si Rraci, ashtu edhe Përteshi, kanë bërë thirrje për tifozët që të vijnë në numër sa më të madh për të përkrahur klubet e tyre dhe basketbollin e femrave.

Superkupa e Kosovës në basketboll te femrat do të mbahet më 2-3 Tetor në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Në këtë garë do të luajnë Prishtina me Penzën dhe Bashkimi me Trepçën.

Finalja do të zhvillohet të mërkurën nga ora 17:00.

Orari

Ndeshjet gjysmëfinale

3 Tetor-E martë

14:00 Prishtina - Penza

17:00 Bashkimi - Trepça

4 Tetor-E mërkurë

17:00 Ndeshja FINALE

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat