Sot zhvillohen dy takime interesante në basketboll

Basketboll

Sot zhvillohen dy takime interesante në basketboll

Më: 1 tetor 2023 Në ora: 10:23
Foto ilustrim

Sot, do të luhen dy ndeshjet e mbetura në kuadër të javës së dytë në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll.

Proton Cable Prizreni ndeshet me Pejën, ku të dy skuadrat hyjnë për fitore.

Prizrenasit vetëm pas vazhdimeve u mposhtën nga prishtinasit në javën e parë, kurse verdhezinjtë mposhtën kuqezinjtë e Gjakovës.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro zhvillohet mes Golden Eagle Yllit dhe Istogut.

Therandasit në xhiron e parë pësuan nga Bashkimi dhe duan fitoren e parë, kurse për istogasit është paraqitja e parë në elitë dhe duan të lënë gjurmë.

Java 2

E diel

17:00 Proton Cable Prizreni – Peja

19:00 Golden Eagle Ylli – Istogu

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat