​Katër skuadra në garë për trofeun e Superkupës

Basketboll

​Katër skuadra në garë për trofeun e Superkupës

Më: 2 tetor 2023 Në ora: 13:46
Foto ilustrim

Më 3 dhe 4 tetor në Prizren do të zhvillohet Superkupa e Kosovës në basketboll te femrat.

Katër skuadra do të garojnë për trofeun e çmuar të Superkupës.

Përballja e parë do të jetë mes Prishtinës dhe Penzës, dy skuadra me traditë në basketbollin e femrave dhe që kanë fituar shumë trofe, ndërsa kërkojnë të shtojnë edhe një në sirtarin e tyre.

Takimi i dytë zhvillohet ndërmjet Bashkimit, që është organizator i kësaj ngjarje dhe Trepcës. Prizrenaset kishin një edicion të jashtëzakonshëm, duke fituar tre trofe dhe kërkojnë të fillojnë mbarë edhe këtë edicion.

Finalja do të zhvillohet të mërkurën nga ora 17:00.

Orari

Ndeshjet gjysmëfinale

3 Tetor-E martë

14:00 Prishtina - Penza

17:00 Bashkimi - Trepça

4 Tetor-E mërkurë

17:00 Ndeshja FINALE

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat