Turpi serb në Nish, i mundon Kosova 

Basketboll

Turpi serb në Nish, i mundon Kosova 

Nga: K. G. Më: 18 shkurt 2024 Në ora: 12:03
Ky ësthë turpi

Primitivizmi serb ka vazhduar edhe në Nish, duke fyer Republikën e Kosovës.

Ata si gjithmonë janë të ushqyer nga politika dhe mendësia e ultë, duke brohoritur në kor kundër shtetit të Kosovës.

Tifozët rivalë serbë ('Delija' e 'Grobari') bëhen bashkë veç primitivizëm, në Ditën e Pavarësisë thërrasin “Kosova është Serbi”.

Edhe një herë treguan turpin e tyre dhe që nuk shërohen dot nga sëmundja e vjetër. 

Dje në Nish u zhvillua ndeshja e Kupës në basketboll mes Cërvena Zvezdës dhe Partizanit.

Një grup i tifozëve ka thirrur Kosova, ndërsa tjetri është kundërpërgjigjur me “Serbia”.

Ky është primitivizmi i tyre. Kjo ndodhi dje më 17 shkurt, në 16-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat