Golden State triumfon

Basketboll

Golden State triumfon

Më: 5 prill 2024 Në ora: 12:49
Golden State

Kampionët e Denver u mundën sot 102-100 nga Clippers, duke pësuar humbjen e katërt në 10 takimet e fundit.

Ndeshje me rivalitet deri në fund, ku për kampionët nuk mjafoti “triple double” i Nikola Jokic (36 pikë, 17 rebound, 10 asist). Për Clippers u dallua Paul George me 28 pikë.

Jashtë fushe fiton ekipi i Golden State, që mundi 133-110 Houston. Klay Thompson dhe Stephen Curry realizuan nga 29 pikë secili, duke rikthyer dyshen e famshme “splash brothers”.

Pa probleme fiton skuadra e Dallas, që falë 51 pikëve të dyshes Irving-Doncic mundi 109-95 Atlanta. Zhgënjen Miami, që humbet në fushën e tij 109-105 ndaj Philadelphia, sfidë ku u dallua Maxey me 37 pikë e 11 rebound.

NBA-Rezulatet e sotme

Dallas – Atlanta, 109-95

Miami – Philadelphia, 105-109

New York – Sacramento, 120-109

Houston – Golden State, 110-133

Clippers – Denver, 102-100

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat