Trofetë e Golden Eagle Yllit

Basketboll

Trofetë e Golden Eagle Yllit

Më: 14 maj 2024 Në ora: 16:29
Trofetë e Yllit

Golden Eagle Ylli është në kërkim të titullit të tretë në histori të klubit, ku në finale po përballet me Trepçën, derisa seria finale e “Play-off”-it është 1:1.

Therandasit ishin dy herë radhazi kampionë, më 2021 dhe 2022.

Më 2021 fituan edicionin e parë të Ligës Unike, me Final 8, që ishte zhvilluar në Kosovë e Shqipëri.

Po, më 2021 fituan edhe Superkupën Mbarëkombëtare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat