Fiton finalen e parë në Perëndim

Basketboll

Fiton finalen e parë në Perëndim

Më: 23 maj 2024 Në ora: 12:05
Pamje nga ndeshja

Ekipi i Dallas Mavericks fitoi sot finalen e parë play off në Konferencën e Perëndimit në NBA.

Skuadra teksane mposhti 108-105 në sekondat e fundit Minnesota, duke udhëhequr 1-0 serinë e takimeve.

Një ndeshje e ekuilibruar përgjatë gjithë kohës, me të dyja skuadrat që dhuruan një lojë të mirë. Minnesota nuk përfitoi nga fakti që luante para publikut të saj, duke lëshuar fitoren në fundin e takimit.

Luka Doncic me 33 pikë dhe Kyrie Irving me 30 pikë bënë diferencën në parket për Dallas, një dyshe magjike në fushë. Për Minnesota, McDaniles me 24 pikë ishte shënuesi më i mirë takimit.

Konferenca e Lindjes-Finale – Play off

Boston – Indiana, (1-0)

Konferenca e Perëndimit-Finale – Play off

Minnesota – Dallas, 105-108 (0-1)

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat