Edhe Merisa Bilalli nënshkruan me KB Junior 06 Moni Bau

Basketboll

Edhe Merisa Bilalli nënshkruan me KB Junior 06 Moni Bau

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 20:17
Pamje nga prezantimi

Pas Yllzës, edhe basketbollistja tjetër cilësore, Merisa Bilalli, në edicionin e ri do të jetë pjesë e anëtarit të ri të Superligës së femrave në basketboll.

“Arritëm marrëveshje edhe me Merisën, pa dyshim njërën prej basketbollisteve më të mira që kemi, apo, siç e quajmë ne “snajperistja” e klubit”, thotë drejtori sportiv Erlind Rushiti.

Përndryshe, edhe Merisa është produkt i akademisë së basketbollit Junior 06 dhe ka qenë njëra ndër koshashënueset më të mira të klubit dhe në përgjithësi në Ligën e parë të Kosovës.

Sipas drejtuesve të klubit nënshkrimi i kontratave do të vazhdojë edhe me lojtaret tjera.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat