Modelja zhvishet për 'Vogue': Fuqia e grave

Bota e Yjeve

Modelja zhvishet për 'Vogue': Fuqia e grave

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 19:42
Anja Rubik

Modelja polake Anja Rubik ka pozuar nudo për kopertinën e “Vogue” me mbishkrimin "Fuqia e Grave", në mbështetje të abortit në Evropë, të cilat nxitën protesta në gjithë vendin, gjatë muajit të kaluar.

Ajo publikoi në Instagramin e saj fotot nudo, me disa shkrime duke akuzuar Polonisë për shtypjen e grave dhe kufizimin e të drejtave të tyre riprodhuese.

“Këto janë portretet dhe kopertinat më të rëndësishme që unë kam bërë në karrierën time. Krijim fotosh, në gjuhën time, në mënyrën se si shpreh veten, protestën, rebelimin tim, forcën tonë, dhimbjen, zemërin dhe shpresën. Unë besoj se këto fotografi kanë fuqinë të tërheqin vëmendje, të provokojnë emocione, të nisin bisedime, të na mobilizojnë ne të ndërmarrim veprime.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat