Elton John dhe ish-bashkëshortja e tij kanë bërë ‘paqe’

Bota e Yjeve

Elton John dhe ish-bashkëshortja e tij kanë bërë ‘paqe’

Nga: D.B. Më: 8 janar 2021 Në ora: 17:52
Elton John dhe ish-bashkëshortja e tij

Këngëtari i njohur Elton John dhe ish-bashkëshortja e tij, Renate Blauel si duket kanë gjetur ‘paqe’, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Ata kanë arritur të zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre ligjore.

Renate paditi këngëtarin në qershor, duke pretenduar se ai kishte shkelur kushtet e marrëveshjes së tyre të divorcit, duke diskutuar martesën e tyre katër vjeçare që përfundoi në 1988 në librin e tij . Ajo kërkoi një urdhër gjykate për të parandaluar shkeljen e privatësisë së saj në të ardhmen, si edhe dëmshpërblim prej afro 4 milionë dollarësh.

Avokatët e saj treguan se pjesët që flisnin për martesën e tyre kishin përkeqësuar problemet me shëndetin mendor, përfshirë depresionin dhe ankthin dhe se gjendja ishte rënduar nga interesi i shtypit për të. Ndërkohë avokatët e John u shprehën se detajet në libër dhe film ishin të njohura për publikun dhe se marrëveshja e divorcit kishte të bënte vetëm me çështje private dhe konfidenciale. Por së fundmi në një deklaratë, zëdhënësi i Elton ka zbuluar se dyshja ka zgjidhur konfliktet në mënyrë miqësore.

Image
Image
Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat