Joaquin Phoenix dhe Rooney Mara do të luajnë së bashku për herë të tretë

Bota e Yjeve

Joaquin Phoenix dhe Rooney Mara do të luajnë së bashku për herë të tretë

Më: 21 qershor 2021 Në ora: 12:16
Rooney Mara dhe Joaquin Phoenix

Regjisorja, Lynne Ramsay zbuloi në një intervistë me El Espanol se 46-vjeçari Phoenix dhe 36-vjeçarja Mara do të luajnë të dy në filmin e saj të ri Polaris.

Phoenix dhe Mara, u takuan në setin e saj dhe filluan të takoheshin në 2016, para se të luanin së bashku me njëri-tjetrin në Mary Magdalene të vitit 2018.

Asnjë detaj komploti nuk u dha për Polaris, megjithëse Ramsay dhe Phoenix së pari punuan së bashku në thrillerin 2017 ‘You Were Never Really Here’.

Ramsay, zbuloi lajmet gjatë një udhëtimi në festivalin e filmit ‘Cinema Jove’, ku ajo u vlerësua me çmimin ‘Luna de Valencia’ për arritjet e saj në karrierë.

“Ai është i çmendur, por është aktori më i mirë që kam takuar ndonjëherë. Çdo gjë që ai bën në xhirime ka një arsye”, tha Ramsay në një intervistë.

“Është shumë më e vështirë kur vjen me një ide origjinale si kjo, por është e pamundur të mos ngazëllehesh kur je duke përgatitur një film me Joaquin,” shtoi ajo.

Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat