Adele flet për albumin e saj tër ri

Bota e Yjeve

Adele flet për albumin e saj tër ri

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 20:18
Adele

Adele pranoi se rreziku më i madh që ka ndërmarrë ndonjëherë ishte divorci me burrin Simon Konecki.

Në një intervistë me pyetje dhe përgjigje me Vogue, këngëtarja e cila javën e kaluar publikoi këngën e saj të parë në gjashtë vjet, foli për planet e saj për të bërë turne.

Adele dhe Simon njoftuan se po ndaheshin në prill të vitit 2019 pas nëntë vitesh së bashku dhe divorci i tyre u finalizua në mars të këtij viti.

Image

Duke e mirëpritur Joe në rezidencën e saj të madhe në LA, ajo i tha atij: “Unë jam duke u bërë mirë, jam e emocionuar që do të nxjerr albumin tim të ri. Më pëlqen të jem këtu, jam shumë e qetë”.

Adele pranoi se e kishte zbuluar se viti i kaluar ka qenë ‘sfidues’ dhe tha se bllokimi e bëri atë të kuptonte se ishte shumë më tepër një ‘shtëpi’ sesa e kishte kuptuar ndonjëherë dhe ‘ndoshta nuk do të largohej kurrë nga shtëpia e saj nëse nuk do të kisha nevojë’.

Kur u pyet se kur do të donte të shkonte në turne, Adele u përgjigj: ‘Sa më shpejt të jetë e mundur, jam gati të shkoj vërtet. Gjithçka varet nga COVID, kështu që vazhdoni të mbani maskën tuaj dhe mos e përhapni atë Delta dhe kush e di!’.

Kur u komplimentua për shtëpinë e saj, këngëtarja e hitit “Someone Like You” tha: ‘Oh, më vjen mirë që të pëlqen, u përpoqa ta bëja të ndihej si një fshat i vogël anglez.’

Mënyra e jetesës multi-milionere e nënës së një fëmije ishte e dukshme pasi ajo tha se supermarketi i saj i preferuar ishte ‘Marks and Spencer’ dhe do ta zgjidhte atë në vend të Tesco dhe Sainsbury’s.

Image

 

Në një shënim më të sinqertë, pati shumë reflektim se si ajo është rritur gjatë bërjes së albumeve të saj, 19 (2008), 21 (2011), 25 (2015) dhe sigurisht, i fundit që i është shtuar diskografisë së saj 30, i cili publikohet në nëntor.

Albumet e saj ajo i quajti si : ‘E dehur, kaotike, e stresuar, shumë, shumë e trishtuar’.

Këngëtarja pranoi se do ta këshillonte veten e saj 19-vjeçare se jeta e saj e dashurisë “do të përkeqësohej shumë”.

Adele mbeti kryesisht gojëhapur për punën e saj të pa publikuar, por pranoi se ajo “qan shumë” gjatë këngëve të saj të reja, këngët e të cilave përmbajnë “tekstin e saj të preferuar ende”.

“Definitivisht padyshim albumi im më personal”, shtoi ajo.

Këngëtarja gjithashtu vlerësoi nënën e saj e cila ‘e bashkoi me dashuri’ kur ajo po ‘po shpërbëhej’ në moshën 21-vjeçare.

Adele gjithashtu zbuloi tre këngët e saj kryesore të preferuara.

“Someone Like You”, e rënditi të paren, të dytën një këngë të re që po vjen dhe “When We Were Young” rrëmbeu vendin e tretë: “Kjo do të thotë shumë për mua,” tha ajo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat