Samanta publikon këngën e re “Mama”

Bota e Yjeve

Samanta publikon këngën e re “Mama”

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 18:21
Samanta

Këngëtarja e njohur shqiptare, Samanta Karavella, ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor.

“Mama” mban titullin kënga e re, e cila është e zhanrit baladë.

Muzika është realizuar nga vet Samanta, ndërsa tekstin e ka shkruar kolegia e saj Rozana Radi.

Image

Kënga është vizualizuar edhe me klip, xhirimet e të cilit janë kryer në Kosovë.

Ana vizuale i është besuar produksioni kosovar, Imagine Films, teksa protagonistë të klipit Sara Qamili dhe Bekim Shllaku.

Samanta përndryshe ka qenë mjaft aktive këtë vit me projekte muzikore, të cilat janë pritur kryesisht mirë nga publiku. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat