Beyonce publikon këngën e re “Break My Soul”

Bota e Yjeve

Beyonce publikon këngën e re “Break My Soul”

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 23:47
Foto ilustrim

Beyonce ka publikuar këngën e parë nga albumi i saj i ri Renaissance - Break My Soul.

Ikona e popit njoftoi javën e kaluar se do të publikojë albumin e shtatë solo më 29 korrik - një vazhdim i "Lemonade" të njohur nga 2016.

Lajmi për albumin erdhi menjëherë pas një dredhie të provuar mirë marketingu.

Beyonce kohët e fundit fshiu fotografitë e saj të profilit nga llogaritë zyrtare të mediave sociale. Me këtë lëvizje, ish-anëtarja e grupit Destiny's Child, shënoi një fillim të ri të karrierës së saj muzikore dhe intrigoi publikun.

Në faqet e profileve të rrjeteve sociale, konkretisht përmes profileve në Instagram dhe Twitter, më 20 qershor, Beyonce njoftoi fansat se kënga e re do të publikohej në mesnatë.

Video-klipi i këngës "Break My Soul" u publikua në shërbimin e transmetimit Tidal, në pronësi të Jay-Z.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat