U përplas nga makina në derë të shtëpisë, vogëlushja shqiptare përcillet për në banesën e fundit

Diaspora

U përplas nga makina në derë të shtëpisë, vogëlushja shqiptare përcillet për në banesën e fundit

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 21:59
Emanuela Brahja

Emanuela Brahja, 11-vjeçarja shqiptare që u përplas për vdekje nga një automjet përpara shtëpisë së saj në provincën Campodarsego në Itali, është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit.

Në ceremoni morën pjesë qindra qytetarë.

Mësuesit kishin thurur një poezi për vogëlushen, ndërsa shokët e klasës lëshuan në qiell disa balona të verdha.

Image
Ceremonia

Ngjarja ka tronditur thellë familjarët e vogëlushes, babanë e saj Agronin, nënën Esmeraldën, motrën, vëllanë dhe të gjithë komunitetin shqiptar.

Prifti famullitar i Campodarsego, Don Enrico Piccolo,u përfshi nga emocione të forta dhe për një moment iu desh ta ndalonte predikimin. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat