Arrestohet shqiptari në Itali, iu gjet sasi e madhe droge në shtëpi

Diaspora

Arrestohet shqiptari në Itali, iu gjet sasi e madhe droge në shtëpi

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 06:35
Ilustrim

Një shqiptar është arrestuar në Itali në Albisola Superiore për trafik droge.

Nga kontrolli në banesë, atij i është gjetur një sasi prej 3.5 kg kokainë e ndarë disa qese gati për shitje.

Sipas mediave italiane, sasia e gjetur kapte shifrën e 120 mijë eurove.

Në banesë iu gjetën dhe materiale që shërbenin për përpunimin dhe paketimin e lëndës narkotike.

Gjithashtu autoritetet italiane kanë nisur procedim penal për të motrën e shqiptarit për bashkëpunim në trafikun e kokainës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat