‘Më therën hajdutët në shtëpi’/ Policia nuk e beson shqiptarin

Diaspora

‘Më therën hajdutët në shtëpi’/ Policia nuk e beson shqiptarin

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 12:17
Ilustrim

Karabinierët italianë po hetojnë rastin e një shqiptari, i cili njoftoi urgjencën se ishte plagosur. 37-vjeçari jetonte në Montesilvano.

Ai tha se e kishin plagosur në këmbë gjatë një sulmi në shtëpi. Shqiptari tha se brenda kishin hyrë hajdutët. I plagosuri u dërgua me urgjencë në spital dhe pas trajtimit të parë, u vendos në pavijonin e ortopedisë.

Megjithatë policia ka dyshime për dëshminë e shqiptarit. E para, në banesën e tij nuk ka asnjë gjurmë të futjes me forcë. E dyta, nuk dihej se çfarë do të vidhnin brenda banesës së tij.

Dinamika e përplasjes dhe plagosjes mbetet e paqartë, por policia nuk e beson teorinë e plagosjes nga hajdutët. Mbi të gjitha, shqiptari është një personazh i njohur për forcat policore.

Në ditët në vazhdim, policia thotë se do e marrë sërish në pyetje, ndërsa hetimet vazhdojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat