Përdhunuan të renë italiane, arrestohet shqiptari dhe miku i tij në Kroaci

Diaspora

Përdhunuan të renë italiane, arrestohet shqiptari dhe miku i tij në Kroaci

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 07:06
Ilustrim

Autoritetet kroate arrestuan dy persona, Miroslav Lukic, 29 vjeç dhe shqiptarin Herald Merolli, 31 vjeç të cilët dyshohet se sulmuan dhe përdhunuan një vajzë 28-vjeçare nga Bassano e Italisë këtë verë.

Vajza, e cila ndodhej në Kroaci me vjehrrën, është ende duke u rikuperuar nga tronditja. Viktima ka shkuar në Kroaci për disa ditë pushime. Në fakt aty banon edhe motra e saj, e cila u martua me një kroat dhe së fundmi solli në jetë fëmijën e saj të parë.

Një mbrëmje, vajza nga Bassano, e cila doli me kunatën dhe disa shoqe, në një moment e gjeti veten, vetëm në një klub në qendër të qytetit. Në atë moment asaj iu afruan dy burra, të cilët nuk i njihte. 

Të dy iu afruan me këmbëngulje dhe më pas, kur ajo tentoi të ikte, e ndoqën dhe e ndaluan, duke e bllokuar në një rrugicë dhe duke u hedhur mbi të për të përfituar nga ajo.

Ajo përfundoi në spital dhe më pas bëri denoncim në polici: Hetimet u përmbyllën me arrestimin e dy të rinjve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat