Shqiptari u gjet i vdekur në rrugë natën e Vitit të Ri, policia dyshon se...

Diaspora

Shqiptari u gjet i vdekur në rrugë natën e Vitit të Ri, policia dyshon se...

Më: 6 janar 2022 Në ora: 18:42
Fatjon Oruçi

Nata e ndërrimit të viteve ka rezultuar tragjike për të riun shqiptar Fatjon Oruçi.

Mediat britanike njoftojnë se 22-vjeçari u gjet i pajetë në rrugë në qytetin e Rotherham.

Ishte ora 1:20, vetëm pak pas festimeve të mëdha të Vitit të Ri, kur policia gjeti të vdekur shqiptarin, ngjarje e cila raportohet se ka ardhur si pasojë e një sherri.

Oruçit iu gjetën plagë të shumta në trup, ndërkohë që për ngjarjen janë vënë në pranga dy persona, një 26-vjeçar dhe një vajzë 20 vjeçe.

Pas dhënies së dëshmisë, ata u liruan ndërsa autoritetet vazhdojnë me hetimet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat