Gjavit Shabanaj nga Kosova që kandidon për Asamblenë Komunale në Austri

Diaspora

Gjavit Shabanaj nga Kosova që kandidon për Asamblenë Komunale në Austri

Nga: Miftar Zagragja Më: 25 janar 2022 Në ora: 10:00
Foto nga kandidimi i Gjavit Shabanaj

Gjavit Shabanaj është kandidat për një mandat të dytë në Asamblenë Komunale të Waidhofen an der Ybbs Niederösterreich, në listën Partia Popullore e Austrisë (ÖVP). Të dielën, më 30 janar 2022

Gjavit Shabanaj, është 53 vjeçar, Është e lindur në Tomoc Komunën Burimit Kosovë.

u angazhua qysh në mandatin e kalum 5 vjeçar ishte në Asamblenë komunale i Partisë Popullore të Austrisë. Në vitin 1998, ajo u angazhua në Organizata Joqeveritare për Çështjen e Migracionit. Në kuadër të organizatës ,,Menschen.leben“.

Gjaviti gjatë gjithë kohës ësht përpjekur që të jemi aktivë në jetën shoqërore, kulturore edhe sportive.

Po,aktivitet në shoqata ndihmojm komunitetin tonë këtu në Austri në ruajtjen e identitetit kombëtar, ruajtjen dhe zhvillimin e kulturës sonë, traditës. Posaçërisht kemi qenë bashkë kur kemi shënuar ditët e lavdishme të historisë sonë kombëtare siç janë 28 Nëntori - Dita e Flamurit, 17 Shkurti – Dita e Pavarësisë së Kosovës dhe festat tjera me rëndësi kombëtare. por nuk kanë munguar as aksionet e tjera në të cilat këm kontribuar në fondet humanitare.

Integrimi i matejmë në jetën dhe shoqërinë Austriake, gjithashtu ishtë pikësynimyni.

Gjavit Shabanaj si banor i Waidhofenit me fokus të veçantë, do të angazhohet që,besueshmërinë para qytetarëve duke anuar politikisht, përmes delegimit të përgjegjësive nga komuna, të obligohen në përmbushjen e kërkesave bazë të banorëve të Waidhofenit.

Do të mundohem te realizoj dhe dot ishte zgjedhja e duhur për këtë qëllim.

Për t’u përfunduar zotimet e mësipërme, e të cilat janë vetëm disa nga ato me të cilat unë obligohem si këshilltar komunal, duke besuar shumë se do të kemi një Waidhofen praktike, një Qytet të pastër dhe të gjelbër dhe përfundimisht një Waidhofen të bukur, duhet pasion i veçantë. Pra tani, në këtë kohë, pasioni im është Qyteti dhe qytetarët e saj, duke mos harruar se pasioni im dhe frymëzimi im kryesor në jetën time është familja ime, prindërit e mi, të cilët gjithmonë i kam krahë në të gjitha angazhimet e mia, të cilat nuk janë të pakta.

Me votën tuaj, ju do të më mundësoni të marr përgjegjësi dhe obligime për interesin tuaj dhe t’ju përfaqësoj në mënyrën me të denjë njerëzore e profesionale që të jemi te përfaqësuar e të integruar si të gjitha nacionalitetet tjera pa dallim. Ju premtoj dhe ju garantoj që do të jem zëri i juaj dhe do të jem ne gjendje gatishmërie për secilën kërkesë që e parashtroni”.

Për mua zotimi është detyrë,unë këtë besim do t’ua kthej me punë e angazhime për ju, familjet tuaja dhe familjen time, si dhe për krejt Waidhofen an der Ybbs. Shpresojë shumë që, në ruajtjen e identitetit tonë shqiptar.Prandaj, ftojmë të gjithë komunitetin shqiptar në Waidhofen an der Ybbs Austri të shfrytëzojë drejtën e votës, duke votuar Gjavitin. U kërkoj të gjithë atyre që kanë të drejtë votimi në Waidhofen Austri që duke shprehur besimin e tyre të japin votën duke votuar tek emri. Partinë ÖVP dhe poshtë shënohet emrin e Gjavit Shabanaj.

Ju dëshirojmë fat dhe sukses në këto zgjedhje!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat