Arrestohet një shqiptar në Itali, i sekuestrohen 5 shtëpi

Diaspora

Arrestohet një shqiptar në Itali, i sekuestrohen 5 shtëpi

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 09:46
Ilustrim

Mes 9 personave të bandës që furnizonte Rivierën italiane me drogë nga San Benedetto del Tronto në Pesaro, ndodhet edhe një 27-vjeçar nga Fano dhe një çift shqiptarësh, 59 dhe 61 vjeç, me banim në Pesaro.

Banda e shkatërruar nga karabinierët e Ankonës u arrestua dhe iu sekuestrua pasuria, akti i fundit ky i një hetimi që angazhoi hetuesit thuajse gjithë vitin e kaluar.

Mes aseteve të sekuestruara janë edhe 5 prona në Mondolfo, që i përkasin një 27-vjeçari shqiptar, banues në Ankona, të cilit i është sekuestruar gjithashtu edhe një furgon, një skuter me zhvendosje të madhe, 6 llogari rrjedhëse dhe 4 orë Rolex.

Mallrat me më shumë vlerë sesa mendohej krijonin një një disproporcion që tërhoqi menjëherë vëmendjen e hetuesve.

Anëtarët e tjerë të bandës banojnë midis Ankonës, Firences dhe Peskarës.

Aktiviteti i karabinierëve ka nxjerrë në pah një treg shitjeje droge për të gjitha shijet: hashash, marihuanë dhe kokainë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat