Zjarre masive në Itea të Greqisë! Flakët përfshijnë hotelin, shpëtojnë turistët

Diaspora

Zjarre masive në Itea të Greqisë! Flakët përfshijnë hotelin, shpëtojnë turistët

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 22:56
Zjarr në Greqi

Sipërfaqe të mëdha toke janë përfshirë nga zjarret ditën e sotme në Zonën e Iteas në Greqi, në qytetin Amfisa.

Flakët kanë djegur sipërfaqe të mëdha me ullishte, disa prej të cilave u përkasin familjeve shqiptare.

Një hotel është përfshirë gjithashtu nga flakët, por fatmirësisht turistët kanë mundur të largohen nga vatra pa pësuar dëme.

Zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa situate po përkeqësohet për shkak të erërave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat